آموزش میناکاری اصفهان

میناکاری از جمله هنر های زیبا و جذاب ایران میباشد که با استقبال بسیار خوبی چه از طرف مردم و چه از طرف گردشگران خارجی مواجه شده است و مردم علاقه بسیاری به آموزش این هنر زیبا دارند.ما در این مقاله سعی داریم مراحل آموزش انواع ظروف میناکاری اصفهان را به طور مختصر بیان کنیم.


خرید قاب میناکاری


در اولین مرحله، زیر ساخت مورد نظر باید آماده شود، یعنی ورقه های مس برای چکش خواری بر روی ظرف مورد نظر میگذارند و تحت حرارت بسیار زیاد قرار میدهند تا انعطاف پذیری مس بالا رود.


خرید اینترنتی قاب مینا


در مرحله ی بعدی ظرف باید در فضایی به دور از گرد و غبار لعاب کاری شود و وارد مرحله ی طراحی و نقاشی گردد، این مرحله نیازمند دقت و ظرافت بسیاری می باشد.

در آخرین مرحله، زمان تثبیت و زیبا شدن رنگ ظروف میناکاری میباشد که در کوره ای با حرارت 700 درجه سانتی گراد پخته میشود تا اثر مینا براق و زیبا گردد.


قاب میناکاری جعبه چوبی مشبک


بشقاب های مینا به خودی خود زیبا و پرطرفدار هستند، حال اگر در جعبه ی چوبی مشبکی هم قرار بگیرند که این زیبایی پو چندان میشود.

این قاب با ابعاد 24*24 سانتی متر و بشقابی به قطر 20 سانتی متر و به قیمت 74000 تومان میباشد.


قیمت قاب میناکاری


خرید

قاب دیگر همانطور که ابعاد بزرگتری دارد، قطر بشقاب داخل آن هم مسلما بزرگ تر است و 29 سانتی متر است و به طبع آن قیمتش هم بیشتر است و 89000 تومان میباشد.


قاب میناکاری  با جعبه چوبی