با انواع روشهای میناکاری آشنا شوید!

با انواع روشهای میناکاری آشنا شوید!

فلزاتی که بر روی آنها میناکاری انجام می شود معمولا به روش های مختلفی میناکاری می شوند که معروفترین و رایج ترین آنها مینای خانه بندی یا حجره ای و مینای نقشی است که در ادامه ی مطلب به آنها می پردازیم.


بشقاب میناکاری اصفهان


مینای خانه بندی (حجره ای)

تعدادی مفتول فلزی روی سطح فلز لحیم شده به طوریکه با کمی نقره در جای خود ثابت می شوند و بنابراین به شکل حجره هایی در می آیند که داخل آنها را با رنگ مینا پر می کنند.


بشقاب میناکاری اصفهان


مینای برجسته

در این روش طرح ها و نقش هایی که مد نظر هنرمند است را روی وسیله ای فلزی حک می کنند، سپس شکاف هایی را که بدین شیوه ایجاد می شود را با خمیر مینا پر کرده و سپس به کوره می فرستند. در کوره خمیر مینا ذوب شده و به صورت شیشه در می آید. غالیا بشقاب میناکاری اصفهان به این روش تولید می شود.


بشقاب میناکاری اصفهان


مینای نقاشی

در این روش طرح مورد نظر را رنگ های زیبا و جذاب روی زمینه ای که از جنس مینا است نقاشی می کنند.


بشقاب میناکاری اصفهان


مینای مرصع

معمولا این نوع مینا به تنهایی به کار نمی رود بلکه در ترکیبی با مینای نقاشی و یا خانه بندی به کار می رود. اول طرح مورد نظر را روی فلز انتقال داده و قسمت های مد نظر قرار گرفته برای جاگذاری نگین و جواهرات را گود می کنند سپس سطح فلز را لعاب داده و برای حرارت دادن در کوره می گذارند. سپس روی قسمت هایی که گود شده نگین یا سنگ های قیمتی را نصب کرده و مجددا قطعه را در کوره حرارت می دهند.


بشقاب میناکاری اصفهان
برای مشاهده و خرید محصولات میناکاری و بشقاب میناکاری مسی رو لینک زیر کلیک کنید.


قیمت : 79000 تومان

خرید محصول