خواص درمانی ظروف مسی چیست

ظروف مسی توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از این ظروف توسط پزشکان تایید شده است زیرا دارای خواص درمانی بسیاری هستند. در چند دهه اخیر استفاده از ظرفهای مسی توسط مردم منسوخ و ظروف روحی جایگزین آن شد. سپس افراد بسیاری به خواص بی نظیر مس پی برده و مجددا استفاده از این ظروف رواج گردید.

ماهیتابه-مسی

 

ظروف مسی همانند ماهیتابه مسي طعم غذاها را تغییر داده و آنها را خوش طعم تر و خوش رنگ تر میسازند و به دلیل توزیع حرارت یکسان در این ظروف،غذا به اصطلاح جاافتاده میشود.
انواع ماهیتابه مسی در شکلهای مختلف موجود می باشد. بسته به نیاز خود میتوانید نوع درب دار یا بدو ن درب آن را انتخاب نمایید و از طبخ غذاهای مورد علاقتان در آنها لذت ببرید.

 

انواع-ظروف-مسی

 

 

ماهیتابه های مسی معمولا با ورق مس خالص تولید شده و به صورت دستی چکش کاری میشوند.ظروف مسی که اینگونه تولید میشوند معمولا از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند.از خواص شگفت انگیز مس میتوان به جلوگیری از گسترش عفونتها و غده ها،درمان زخم،رفع کم خونی،رفع درد مفاصل و بسیاری مواد دیگر اشاره نمود.

 

 

فروش-ماهیتابه-مسی

 غذا در یک ماهیتابه مسی خیلی سریع تر پخته میشود و باعث تردتر شدن غذا نیز میشود.زیرا رسانایی مس بسیار زیاد می باشد و عناصرش وارد غذا میگردد.معمولا ظرفهای مسی را با یک لایه ای از فلزات دیگر مانند قلع یا نیکل می پوشانند تا از ورود مقادیر زیاد عناصر مس به غذا جلوگیری شود. توصیه میشود از خراشیدن اینگونه ظروف یا پخت مایعات و غذاهای اسیدی در آنها خودداری نمایید زیرا مقادیر زیاد مس باعث ایجاد تهوع و اسهال میشود.

 

 

 

ماهیتابه-مسی